Valud. 28.07.03 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere.

Mul on sellised iselaadsed valud, mida on suhteliselt raske kirjeldadagi, aga püüan seda teha siiski, nii palju kui suudan. Eile olid valud jala all päkkades. Jalg muutub ülitundlikuks ja valud on kord tugevamad, kord nõrgemad. Valud liiguvad ühest kohast teise. Praegu valutab nõrgalt terve jala säär. Eile oli valu väikeses varbas ja jalalabas. Täna need enam ei valuta, vaid säär valutab. Vahel on samasugused valud käes või reitel. Ei valuta mitte liikmed, vaid mingi teatud osa jalast. Enamasti ongi valud jalgades. Need valud sarnanevad mingil määral ilmastiku muutumise ajal tekkivatele valudele, aga erinevad vaid selle poolest, et esineb ülitundlikkus, isegi käega puudutades on selline hästi tundlik, nagu värinad oleksid.

Ma ei tea, kui palju te aru saite, mida kirjutasin, ma isegi ei oska täpsemalt seletada seda tunnet. Äkki oskate kuidagi aidata.

Ette tänades
Sigrid

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere Sigrid
Kahjuks olete jätnud märkimata oma vaevuste kestuse, kas on selleks mõni päev- kuu või aastad. Oluline on ka teie igapäevane töö, kahjulikud harjumused jne jne. Ei taha hakata teid ehmatama terve rea haiguste ülesloetlemisega mis puhul seda laadi vaevused võivad esineda. Kõige enam sarnaneb Tei vaevused närvikahjustusele, arstide keeli polüneuropaatiale. Soovitan võtta ühendust seisundi täpsustamiseks tohtritega.
Head tervist soovides Madis Veskimägi