katkised suunurgad 21.12.01 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere! Viimase 2 aasta jooksul on mul pidevalt suunurgad lõhenenud. Umbes nii, et kuu aega terve ja kuu aega katki. Viimase 3 kuu jooksul on kogu aeg vähemalt üks suunurkadest olnud lõhenenud. Mis on selle võinud põhjustada? Mida nendega ette võtta?

Suur tänu

Arst vastas:

dr Eero Merilind

Perearst

Nõmme Perearstikeskus

Lugupeetud küsija.

Kahjuks on Teie kirjas liiga vähe informatsiooni. Minimaalne info antud

teema käsitlemiseks oleks, kas olete meeste- või naisterahvas, kui vana te

olete ning millal ning kuidas suunurga lõhed tekkisid ( kas korraga

mõlemale poole, kas lõhed veritsesid, peale mida paranesid, kuidas uuesti

tekkisid jne). Samuti on oluline teada, kas olete teinud üldanalüüsid või

rääkinud sellest murest mõnele arstile, kas olete kasutanud midagi raviks,

näiteks hügieenilist huulepulka, kuid efekti pole olnud.

Lugupidamisega,

dr. Eero Merilind

Perearst