Eesti suurim tervisenõustamise keskkond
50919 tasuta nõuannet!
Arst annab nõu, küsi julgelt!
Küsi arstilt!
Kliinik.ee RSS Feed
 

Esita küsimus perearstile

 
Madis Veskimägi
Madis Veskimägi
Tõstamaa Tervisekeskus
Loe lähemalt
Loe vastuseid
Esita küsimus Nõustamine maksab 1.60 €
 
LOE KÜSIMUSI JA VASTUSEID
Perearstidele esitatud küsimustele on 1697 vastust.

Suu limaskest

29.11.13 10:19

Tere! Olen mitu aastat vaevelnud seedimisprobleemidega-kõrvetised ja puhitunud tunne, viimati aasta tagasi. Aprillis sain peale 2kuulist ootamist aja gastroskoopiasse, kus selgus, et kõik ok ja tõesti siis oligi ok. Suvel paar korda tundsin tõesti rinnaku all kolmnurgas valu ja järgnes põlenud tunne suus, mis kestab siiani. Perearst väidab, et see on ikka refluks ja abi saab Nexiumist ning suud määrida Kin geeliga. Ostsin lisaks veel sama toimeainega suuvee, aga tulemus on 0. Nüüd käisin lõpuks ühe ayurveda arsti juures, tema uuringute järgselt selgus, et mul on tugev sapi liigtootmine. Tõesti on suus kibe maitse, mitte maomahla maitse. Ja nüüd paluksingi Teie nõuannet kolmandana, et mida siis ette võtta: kas jätkan ikka Nexiumiga või vahetan selle Maaloxi sarnaste käsimüügiravimite vastu? Tahaksin ikkagi sellest ebamugavast tundest suus lahti saada ja ilmselt ei ole see lihtsalt vastik tunne, vaid ikkagi mingi haiguslik olukord ja niisama oodata nagu ei taha, et ehk läheb ise üle. Aitäh!

Vastab...

Madis Veskimägi
Madis Veskimägi
Tõstamaa Tervisekeskus
Veel vastuseid sellelt arstilt

Tere
Nojah. Paar korda suve jooksul kõrvetisi tunda on täitsa normaalne. Meditsiiniline probleem on siis kui kõrvatavat valu ülakõhus või kurgus-rinnus esineb 2 x päevas. Esineb võimalus, kus sapinõre satub makku ja sealt edasi söögitoru kaudu suhu, kuid see on üsna harv. Nexium neutraliseerib maohapet, seda ei tohiks pikka aega tarvitada. Julgen soovitada sagedasemaid toidukordi, 5-6 x päevas, mõnus ja tervislik toidupala. See seob endaga nii maohappe kui sapinõre. Küllap tehti maouuringul ka H.pylori test, see on maobakter, mis ei lase täielikult terveneda maovaevustst. Selle raviks antakse maorohtu ja 2 erinevat antibiootikumi. On veel üks uuring- söögitoru ööpäevane happesuse mõõtmine. Kui söögitoru pH on alla 4 päeval umbes 25 % ja öösel 15 % uuringuajast- on see omane reflukshaigusele. Veel mõned soovitused:
Liigse kehakaalu korral selle mõistlik alandamine
Loobumine suitsetamisest
Magamine kõrgema peaalusega või voodi päitsi tõstmine 10-15 cm võrra
Hoidumine liigsöömisest, praetud ja vürtsikatest toitudest
Kui tablettravi ja režiim ei anna soovitud tulemust siis kaalutakse kirurgilist ravi. Paljudel juhtudel ei pea patsient enam ravimeid tarvitama, tema elukvaliteet on märgatavalt parem kui enne operatsiooni.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi

Kas see arutelu oli kasulik lugemine?

Vitamiin B12

20.11.13 17:25

Tere
Pojal (27 aastat) on väga kõrge vitamiin B12 veres - üle 2000 (norm 600). Mõõdeti 4 korda ja tulemus sama. Vitamiine, ega midagi muud poeg ei tarvita.
Viimasel ajal on aina rohkem uuringuid olnud, mille kohaselt see võib viidata vähile või vähi arengule.
Oleme selle probleemiga käinud hematoloogi juures. Võeti seljaüdiproovi. Verevähki ei tuvastatud.
Peale kõike, pojal on maohaavand ja mõned kuud tagasi avastati ka proctitis ulserosa.
Muidu tunneb ennast ok, aga ma kardan, et tal ei oleks arenemas mingi suur probleem. Arstide uuringud viitavad B12 seosele vähiga (vere, maksa, kopsu). Maksa ja kopsu me ei ole eraldi uurinud HIV-i ei ole. Ja hepatiiti kah.
Tahame veenduda, et midagi halba ei arene tal. Mis Te arvate, kus ja missuguseid uuringuid saab veel teha? Minul ja poja isal on B12 - 200.
Ühe sõnaga, mis arsti juurde saab probleemiga minna? Kas meil Eestis tehakse selliseid uuringuid?
Ette tänades ja lugupidamisega

Vastab...

Tervist,
kui uuringutega on välistatud hematoloogilised haigused ning põhjalikult uuritud ka maksa tööd - kindlasti on määratud maksafunktsiooni testid ning kõik hepatiidimarkerid ning midagi ohtlikku ei ole leitud ning poja enesetunne on üldjoontes hea ning muud hädad on kontrolli all, siis ei olegi jäänud väga rohkem uuringuid, mida veel teha saaks. Põhimõtteliselt võib veel konsulteerida mõne hea sisehaiguste spetsialstiga, kes Teie jaoks kogu pildi ja edasise taktika põhjalikult lahti seletaks, aga üldiselt tuleb ilmselt lihtsalt natuke oodata ja lasta ajal mööda minna ja siis edasi vaadata - sest enne ei saa ju midagi teha, kui pole teada, kas üldse ja millesse sekkuma peab.
Lugupidamisega
Le Vallikivi

Kas see arutelu oli kasulik lugemine?

Lümfisõlm

14.11.13 01:12

Tere!

Selline mure, et pikuti paremal pool kaela on lümfisõlm juba pikemat aega väga suur, üks 2 cm laiune ja natuke jäik. Oktoobri alguses oli mul jalg väga valus (närvivalu) ja 10. okt kirjutati mulle välja Voltaren Rapid tabletid, mis tekitasid esimest korda elus kõrvalnähud (ise arvan nii) - suu oli katki ja palavik ja väsimus jne. Mõni päev hiljem, üks 15.okt avastasingi, et lümfisõlm on väga paistes ning ka kõri oli nädala lõpuks nii kange, et ei saanud süüa. Kaal on langenud 7 kilo, nüüd olen natuke tagasi teinud. Läksin uuesti arsti juurde, kus öeldi, et vahest ongi üks lümfisõlm suurem. Tehti ikkagi kaks vereproovi, mis olid korras. Sellest on nüüd möödunud pea kuu aega ja lümfisõlm on ikka suur (üks kaela pool paistes) ja kui neelatan on näha kõri peal kolme munakest, mis ei ole rivis. Peale söömist on juba küll parem olla, aga ikka vajan käimist ja röhatusi, et justkui õhk välja saada… Õhtuti magama minnes olen tundnud ka väikest valu kas lümfi lähedal või rinnus. Mingi aeg oli ka kõht väga-väga imelik, aga see vist hakkab korda saama.

Olen väga mures, kuna olen välismaal ja siinsed kaks korda arsti juures käiku ei ole just suurt aidanud ja see ei ole väga odav… Kas peaksin ikkagi kohe arsti juurde minema või annab sellega oodata jaanuarini, kui olen tagasi Eestis? Või mida kodus teha? Kuna neid imelikke kaebusi on kuidagi väga palju ja enam ei oska orienteeruda. Eelnevalt on probleeme olnud ainult kolesterooli ja väsimusega. Olen tänulik igasugu informatsiooni eest!

Vastab...

Tervist,
mingile haiguslikule protsessile reageerinud lüfisõlmede taandumine võibki võtta aega nädalaid ja isegi kuid. Inimest silmast silma nägemata on küll väga raske ühest nõu anda ja diagnoosi panna, aga kuivõrd osad kaebused on taandumas ja teised on samas seisus ega ole hullemaks läinud ja juurde pole midagi tulnud, ning pealegi on kohalik tohtri juures samuti kaks korda käidud ning midagi hirmsat leitud ei ole, siis on küll mõistlik end jaanuaris oma arstile näidata, kes Teie terviseeisundiga kõige paremini kursis on.
Lugupidamisega
Le Vallikivi

Kas see arutelu oli kasulik lugemine?

Halb hingeõhk

04.11.13 11:53

Tere, hea doktor.


Kirjutan Teile oma abikaasa pärast. Nimelt on asi selles, et juba pikka aega on tal väga halb hingeõhk, seda vaatamata sellele, et ta ei suitseta, ei joo, sööb ainult tavalist kodus tehtud värsket toitu, juurvilja, puuvilju, kana jne. Rasvast ei tee eriti kodus üldse. Hambad on tal kõik korras, viimati hambaarsti külastus aprill 2013, osaliselt proteesid. Aga see hingeõhk oli juba kõik ammu enne seda. Magan temaga ühes toas ja uskuge, ma olen ise magamata, sest õhk toas on väga ,,happeline ja halb,,. Abikaasaga sellest rääkida pole eriti tahtnud, sest olen aru saanud, et see ,,õhuteema,,on tema jaoks raske küsimus, sest ta ise ju ei tunne ja ei taha teda sellega ärritada. On olnud ka selliseid olukordi, kus pean ööseks minema magama teise tuppa, sest vajan värsket õhku. Tervisenäitajad olid tal kõik korras, kuna viimane arstlik tervisekontroll oli mõned nädalad tagasi (tema töö on selline, kus iga 3 aasta järel peab selle läbima). Ma ei tea, mida annab selle probleemiga teha ja milles üldse võib olla selline,,paha lõhn,,. Kui ta õhtuti hambaid peseb, siis olen tundnud, et isegi see ei aita kaua värskemat õhku säilitada. Kas oskate Teie anda nõu, mida teha ja kuidas asjale delikaatselt läheneda?

Tänan Teid ja ilusat, sooja sügist.

Vastab...

Madis Veskimägi
Madis Veskimägi
Tõstamaa Tervisekeskus
Veel vastuseid sellelt arstilt

Tere !
Katkised hambad, krooniline igemete, põskkoopa ja mandlipõletik,mao-söögitoru tagasivooluhaigus, vähese vedeliku tarbimine, intensiivne trenn vähse vedeliku ja süsivesikute tarbimisega, ainevahetusomapära, õigemini valgu mittetäielik lagunemine, ka kohupiima seedumise häire ( metüülmerkaptaani teke). Asjad on keerukad. Mõistan muret. Kes võiks anda nõu- perearst, hambaarst, suuhügienist, kõrvaninakurguarst, gastroenteroloog. Mure on delikaatne- tavaliselt asjaosaline ise seda ei teagi. Aga aus vestlus ja oma mure ja tähelepanekute esitamine, see on raske, kuid halvem on veel kahtluste ja vältimise teke Teie poolt. Selgitamisel võiks abi olla kilekotti hingamisel ja selle nuusutamisel. Pigem raske tõde ja konstruktiivsete lahenduste leidmine, kui vältimine, ja sosistamine tuttavatega. Isekeskis katsuge leida seost toitumise ja hingeõhu vahel, vedelikureziimiga pidades näiteks midagi päevikusarnast.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi

Kas see arutelu oli kasulik lugemine?

Keel kange, mügarikud lõua peal, lõua alt paistes

26.10.13 19:23

Tere

Pöördun Teie poole murega. Kõigepealt tekkis lõua peale mügarik ( näpuotsa suurune, vajutades valus, hetkel 3 mügarikku). Teatud hetkedel läheb keel kangeks ( eriti külma kätte minnes, rääkida raske). Täna on ka lõua alt paiste läinud. Keel on kange olnud juba 2 nädalat ( juulikuus oli puuk, puugi hammustuse koht jäi normi piiridesse ca 3cm. Taandus ning läks ära. ).

Ette tänades

Vastab...

Tervist,
sääraste kaebuste korral (nii igaüks eraldi kui ka kõik kolm korraga) tuleb kindlasti pöörduda oma arsti silmast silma vastuvõtule, sest kõike seda peab vaatama ja katsuma ja vajadusel ka analüüse tegema. Kirjelduse põhiselt oleks diagnoosimin vale ja ebapiisav.
Lugupidamisega
Le Vallikivi

Kas see arutelu oli kasulik lugemine?

Ebamugav tunne rinnus

19.10.13 20:31

Tere!

Asi selles, et rindu tekib väga ebameeldiv tunne. Midagi sarnast, nagu oleks keegi ehmatanud või siis ärevuse tunne. Midagi nagu rõhuks rinnus. Tunnen, kuidas süda üle keha lööb. Samas pulss kiire ei ole. Käed - jalad surisevad aeg-ajalt. Võpatan/ärritun kergesti mingite häälte peale. Aeg-ajalt on minestus- või peapööritustunne, mis enamasti kiirelt möödub. See kõik on just rahulikus olekus. Magama jäädes miski võpatab üles ja mõnikord tekib ka see rõhuv tunne magama jäädes, mis ajab kohe ka une ära. Ja need toimuvad korduvalt magama jäämise ajal.
Vererõhk on 130/75, EKG korras, kilpnääre kontrollitud. Koormustest OK.

Vastab...

Madis Veskimägi
Madis Veskimägi
Tõstamaa Tervisekeskus
Veel vastuseid sellelt arstilt

Tere
Teid on kenasti uuritud kehaliste haiguste osas ja kõik on korras. See on väga hea. Kuid on olemas psüühhikavahendusel tekkiv seisund- paanikahäire, millel on just Teie sümptomid. Abi oleks psühholoogist, kognitiiv-käitumuslikust ravist, oskusest oma keha kontrollida ja raviskeemi kuulub ka antidepressandid, vajadusel tulekustutina ärevust-paanikat leevendavad ravimid. Ikka hea koostöö oma arstidega.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi

Kas see arutelu oli kasulik lugemine?

Köha (järg)

17.10.13 11:39

Tere
Kõigepealt minu eelmine küsimus oli: 7.oktoobri öösel jäin keset ööd lahtise aknaga magama, hommikul oli imelik tunne kurgus ja õhtuks tulid ilmsiks külmetushaiguse nähud ja kerge palavik. Olen alati oma külmetushaigust ravinud Coldrex tablettidega, mis ravivad nina, kurku ja palavikku, võtsin maksimumdoosi ja 5 päeva. 12 oktoobriks olid muud külmetushaiguse tunnused, nagu öine higistamine ja nohu, kadunud, kuid jäänud on ainult kuiv köha. Olen seda ravinud käsimüügist ostetud köha vastase vedelikuga ja köhakommidega nagu Halls. Enesetunne on üldiselt hea, aga aeg-ajalt tuleb kuiva köha hoog peale, mis tuleb sügavast rinnast. See teeb muret. Kas see läheb ise üle köhakommidega või pean minema ikka arsti juurde ja kas on vaja näiteks antibiootikumi kuuri? Või soovitate mõnda muud ravimit, mis on käsimüügis saadaval?
Praegune küsimus:
vastasite just minu päringunumbrile. Kirjeldan oma olukorda põhjalikumalt. Töötan Lõuna-Inglismaal hooldajana ja seetõttu enamus ajast elan tubastes tingimustes, mille tõttu ka olen külma suhtes nõrgemaks muutunud. Kuna ma eriti inimestega ei kohtu ja Inglismaal on praegu temperatuuride poolest justkui Eestimaa suvi, siis arvan, et viiruslikku nakkust mul olla ei saa. Päevane temperatuur oli 7. oktoobril +20 kraadi ja öine temperatuur oli +13, kui haigestusin. Ju siis oli tol ööl juhtunud külmem olema, mistõttu mu hingamisteed said öösel külma. Kui alguses oli mu köha väga hullusti rögisev, siis praegu enam mu köha seda hullu röginat ei tee ja alati peale köhakomme on palju parem. Öösel köha mind üles ei aja ja suudan ka pikka aega ilma köhimata olla. Kas öise külmaga võis viirus minu organismi sattuda? Kui ma lähemate nädalate jooksul arsti juurde ei lähe, kas ma võin mõne raske tüsistuse saada? Praegune olukord on mulle üldiselt hea ja köhakommidega suudan ka köhimist vältida. Kui mu enesetunne kehvemaks ei lähe, kas võib ka arsti juurde minemata jätta? Mul ei ole veel elu jooksul kopsupõletikku olnud, ise ei tea. Aeg-ajalt nuuskan nina kaudu välja seest tulevat röga, mille järel iga päev läheb kergemaks. Haiguse alguses sülitasin suu kaudu röga välja. Tundub, et köhakommid leevendavad sügaval peituvat rögajäänust. Kas käsimüügis on mõnda ravimit, mida võiksite mulle soovitada?
Tänades

Vastab...

Madis Veskimägi
Madis Veskimägi
Tõstamaa Tervisekeskus
Veel vastuseid sellelt arstilt

Tere
Arvan, et ravige samade vahenditega edasi, kui algul oli halvem ja nüüd parem, siis peagi saate päris terveks. See võib olla ka mõni atüüpiline hingamistede infektsiooni tekitaja, nt klamüüdia või mükoplasma. Ka need ei vaja alati antibiootikumravi. Kui väga köhite, siis kandke palun maski, et kaitsta oma hoolealuseid. See poleks kena kui hooldaja nakatab oma patsiendid ja mõni jääb raskesti haigeks või hoopis ....
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi

Kas see arutelu oli kasulik lugemine?

Kõhu- ja seljavalud lamades

16.10.13 17:47

Tere!
Muret teevad kummalised kõhuvalud, mis tekivad - nagu ma olen täheldanud - kui ma voodis leban. Aga mitte igal öösel, vaid ainult siis kui ma olen küll voodis, kuid ei maga (või magan tunni-paar). Ehk siis olen kogu aeg ärkvel. Ma ei ole ka ühes asendis kogu aeg. Vahel on lisandunud ka valu alaseljas ja/või puusas (paremas).
Kummaline ühine nimetaja selliste ööde ja valude puhul on ka see, et olen olnud koos oma elukaaslasega (kuid mitte seksuaalvahekorras!). Valu tekib tavaliselt hommikupoole, kusagil 5-7 paiku. Ilmset valu põhjust ma ei leia (nt vürtsikas toit (magu on mul tundlik), menstruatsioonivalud, alkoholi tarbinud ei ole). Valu on üpris terav, ütleks, et terves kõhus, pigem selline kramplik, mitte tuim. Aidanud on siis kas no-spa või selle puudumisel kummelitee. Sellisele unetule ööle on alati järgnenud ka pikk tööpäev, siis on ikka terve päev halb olla (lisaks ilmsele magamatuse väsimusele ka siis kõhuvalu). Täienisti aitabki vaid magamaminemine, järgmisel päeval valu pole.
Olen perearstile kurtnud kõhuvalu üle, on tehtud proove-uuringuid, pimesoolega on kõik korras, sapikive ei ole, günekoloogi juures ultraheli ei näidanud ka midagi ebatavalist.
Magu on mul tundlik, samas see ei ole nagu tavaline maovalu, mis tekib, kui olen joonud liiga palju kohvi või söönud ebasobivat toitu.
Olen normaalkaalus, töötav tudeng, seega istun päris palju, samas jalutan ka suhteliselt palju, eriliselt sporti küll ei tee (vahel veidi pilatest, mõnikord jooksmine). Tihti on õlal raske koolikott - seljale see kindlasti mõjub halvasti.
Tekkiski küsimus, kas see valu võib olla kuidagi seotud seksuaalse erutusega (kordan, samas me ei ole vahekorras), lebamisasendiga (samas olen nii külili kui selili, ja mitte ebamugavas asendis) - naljakas küll, kuid samas sellistel tingimustel on see valu ilmnenud.

Vastab...

Madis Veskimägi
Madis Veskimägi
Tõstamaa Tervisekeskus
Veel vastuseid sellelt arstilt

Tere
ÖÖvalud kõhus on omased kaksteistsõrmiksoole ja maohaavandile. Veidi ebamugav uuring- gastroskoopia ja kõik on selgem. Seda vist ei ole tehtud. Abiks võib olla ka prooviravi nn maorohtudega- toimeaineks tavaliselt omeprazol v esomeprazol.
Seksuaalvahekord ihaldusväärse partneriga kui on kasutusel meetmed soovimatu raseduse vältimiseks, on ainult kasulik mõlemale poolele. Ka seljavalud võiks nii leebuda. On mitmeid uuringuid, kus on tõestatud mõnusa vahekorra soodsat mõju seljavaevustele.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi

Kas see arutelu oli kasulik lugemine?

Probleemid kõhuga

16.10.13 13:09

Tere. Probleemid kõhuga ehk eelkõige imeliku kõhulahtisusega. Umbes paar aastat tagasi eemaldati sapipõis. Peale operatsiooni oli väike dieet, kuid juba mõne nädala pärast võisin süüa kõike, ilma et mingeid probleeme oleks olnud. Umbes pool aastat tagasi oli sunnitud seoses tööga vahetama elukohta (Kesk-Aasia). Olen ka varem ( umbes 10 aastat tagasi) selles kohas töötanud, kuid selliseid probleeme ei olnud nagu nüüd. Ehk siis pool aastat tagasi, mõned päevad peale uude kohta saabumist, tabas mind koheselt peale lõunasööki tungiv vajadus tualetti minna. Kõht oli lahti ning väljaheide limane. Söögikoht iseenesest oli normaalne ja mõeldud sadade inimeste toitlustamiseks. Ja nii juhtus peaaegu iga päev. Kuna tegemist oli enamuses istuva tööga (mis eeldaks nagu kõhukinnisust), siis vahel jalutasime seltskonnaga peale lõunasööki veidi ringi. Minu jalutamised olid aga lühiajalised, sest vahest oli vaja kohe lipata WC poole, vahel kannatas ka jalutada (kõigepealt tuli rohkelt gaase ja alles siis tekkis vajadus WC minna). Kusjuures päeva jooksul piisas ühest korrast tualetis käimisest. Õhtul võisin süüa mida iganes ja kõht enam lahti polnud. Vahel oli ka helgemaid päevi, kus väljaheide oli normaalne. Vahepeal käisin Eestis ning kogu see kolmnädalane periood, mil kodus olin möödus ilma igasuguste probleemideta, st väljaheide oli normaalse konsistentsiga. Seejärel tulin tagasi võõrale maale ja elasin järgmised nädalad väga heas hotellis. Ja jälle sama lugu. Peale rootsi lauas söökide lõpetamist oli kohe kiiresti vaja minna tualetti, sest kõht oli täiesti lahti. Sama kordus ka peale lõunasööki. Õhtul võisin jällegi süüa mida iganes, sest vajadust tualetti minekuks ei olnud, kuid gaase oli sees küll. Käisin vahepeal taas Eestis. Ja jälle sama lugu - kõht korras esimesest päevast. Tulin uuesti tagasi. Vahetasin linna ja sain korteri. Otsustasin, et valmistan ise omale süüa ja vaatan mis toimub. Ikka sama. Hommikune kohvijoomine ei tee midagi. Pudru või võileiva söömine tähendab aga seda, et umbes 5-10 minuti pärast tuleb tualetti minna. Väljaheide on vedel ja limane. Vahel juhtub ka nii, et esimene kord kui WC lähen tuleb normaalse konsistentsiga väljaheide, tunni pärast on aga väljuv mass vedel. Hoolimata väljaheite konsistentsist on siiski ka lima. Peale seda, kui olen 1...2 korda tualetis käinud, siis võin jälle süüa ning järgmine päev kord kõik otast peale. Olen proovinud juba kuu aega võtta erinevaid ravimeid, mis peaks head bakterid võimule aitama. Ei midagi. Paar viimast nädalat olen joonud 3 korda päevas teed (koirohi, kummel, teeleht) ja ei miskit. Vahel, kui on vaja viibida pikematel reisidel, siis võtan hommikul loperamidi ja nii pean päeva vastu. Kas on tegemist mingite bakteritega, mida olen sisse söönud ja millest niisama kergelt lahti ei saagi või on tegemist ärritunud soole sündroomiga (aga miks ta Eestis ei ärritu) või .... Järsku oskate head nõu anda.

Vastab...

Madis Veskimägi
Madis Veskimägi
Tõstamaa Tervisekeskus
Veel vastuseid sellelt arstilt

Tere
Teie vaevused on omased nn reisija kõhulahtisusele. Uus keskkond ja muidugi ka uued bakterid. Selle ennetuseks on vajalik hoolas kätepesu, puhta toidu ja joogivee kasutamine. Saastunud vesi on tavaliselt see, millest saadakse sedasorti vaevused. Piisab mõnest jääkuubikust, mis on valmistatud kraaniveest, pesemata kätega söömisest et tekiks see haigus.
Vaataks, kuidas mõjuvad need soovitused, siis mõtleks edasi.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi

Kas see arutelu oli kasulik lugemine?

Kuiv köha sügaval rinnas

16.10.13 11:42

Tere

7.oktoobri öösel jäin keset ööd lahtise aknaga magama, hommikul oli imelik tunne kurgus ja õhtuks tulid ilmsiks külmetushaiguse nähud ja kerge palavik. Olen alati oma külmetushaigust ravinud Coldrex tablettidega, mis ravivad nina, kurku ja palavikku, võtsin maksimumdoosi ja 5 päeva. 12 oktoobriks olid muud külmetushaiguse tunnused, nagu öine higistamine ja nohu, kadunud, kuid jäänud on ainult kuiv köha. Olen seda ravinud käsimüügist ostetud köha vastase vedelikuga ja köhakommidega nagu Halls. Enesetunne on üldiselt hea, aga aeg-ajalt tuleb kuiva köha hoog peale, mis tuleb sügavast rinnast. See teeb muret. Kas see läheb ise üle köhakommidega või pean minema ikka arsti juurde ja kas on vaja näiteks antibiootikumi kuuri? Või soovitate mõnda muud ravimit, mis on käsimüügis saadaval?

Tänades

Vastab...

Madis Veskimägi
Madis Veskimägi
Tõstamaa Tervisekeskus
Veel vastuseid sellelt arstilt

Tere
Olete olnud üle 10 päeva haige. Mul tekib kahtlus atüüpilise hingamisteede põletiku võimalik, et ka nn salakopsupõletiku suhtes, tekitajaks kas klamüüdia või mükoplasma jmt.
Mõtekas on arsti vastuvõtule pöörduda ja leida parimad lahendused.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi

Kas see arutelu oli kasulik lugemine?