Eesti suurim tervisenõustamise keskkond
51346 tasuta nõuannet!
Arst annab nõu, küsi julgelt!
Küsi arstilt!
Kliinik.ee RSS Feed
 

Esita küsimus reumatoloogile

 

Antud valdkonnas saate tutvuda varasemate küsimuste-vastustega, kuid hetkel ei saa nõu küsida. Avame rubriigi lähinädalatel! 
LOE KÜSIMUSI JA VASTUSEID
Reumatoloogidele esitatud küsimustele on 826 vastust.
KÜSI NÕU TEISTELT! ARUTA TEEMAT FOORUMIS
Foorumis on 203 teemat.

liigesed valutavad

11.02.04 22:48

Tere!
Mul valutavad mõlemad randmed. Tarvitan movalist, mis pole aidanud. 2000 aastal olin Tartus reumatoloogia osakonnas, sealt määrati raviks Salazopüriin, mida võtan siiani. Nüüd suunati mind Tallinnas reumatoloogi juurde, tema soovitas võtta Xefot. Ka see ei aita. Siis ta suunas mind magnetuuringule. Tahaksin küsida, et kas see uuring on ikka ohutu(mõlemast randmest!!!) ja kas on veel mõnda rohtu, mis ka aitaks? Ma olen 26 aastane, N. Tartus diagnoositi spondüliiti, nüüd arvab reumatoloog, et mul on fibromüalgia. Kas see on midagi muud , saab seda ravida?
Tänan, Jaanika

Vastab...

Kati Otsa
Erakliinik Reumed, Tallinna Keskhaigla reumatoloogia osakond
Veel vastuseid sellelt arstilt

Tere!
Magnetuuring on muidugi täiesti ohutu, samas väga informatiivne. Kindlasti soovib arst selle uuringuga täpsustada, mis tüüpi muutused on liigestes või kas neid üldse on.
Spondüliit on lülisamba põletik ja fibromüalgia puhul ei ole üldse liigespõletikuga mingit pistmist. Fibromüalgia on laialdase valu sündroom, millele on iseloomulikud ka väljendunud unehäired ja depressiivne foon. Seega, väga erinevad diagnoosid. Kas on rohtu mis aitaks? Kindlasti on, kuid enne seda on ikka vaja diagnoosis täpselt selguśele jõuda.

Kas see arutelu oli kasulik lugemine?