Eesti suurim tervisenõustamise keskkond
51346 tasuta nõuannet!
Arst annab nõu, küsi julgelt!
Küsi arstilt!
Kliinik.ee RSS Feed
 

Esita küsimus psühhiaatrile

 
 
LOE KÜSIMUSI JA VASTUSEID
Psühhiaatritele esitatud küsimustele on 6199 vastust.
KÜSI NÕU TEISTELT! ARUTA TEEMAT FOORUMIS
Foorumis on 1021 teemat.

Paanikahood.

01.02.07 09:46

Tere!Olen 30 aastane naine ,kahe terve ja toreda lapse ema.Aga mind häirivad need pidevad paanikahood.Olen psühhiaatri juures käinud juba üle aasta.Muidugi rohtusid ma ei ole aasta võtnud.Võtan 3*päevas coaxili.vahepeal sai kaks kuud ka espritali võetud.aga see rohi tegi selle lühikese ajaga mulle 8 kilo juurde.ja siis tundsin ,et jube raske koorem on kanda.isegi trepist üles minemisega oli raskusi.jalad väsisid ära ja pidev peavalu oli ka.Arst ütles ,et jätame ära.tegin kõik täpselt nii nagu arst ütles.Jätsin rohud ära.paar nädalat oli väga hea olla .kehakaal läks kohe normi tagasi.silmnähtavalt kaal langes.espritali puhul olen ka tähelepannud,et olen väga agressiivneja pidevalt tige.Muudkui podisen ja torisen.Peale kahte nädalat hakkasid pearinglused ja iiveldus.Pearinglused olid ikka väga tugevad.nüüd on natuke juba paremaks läinud.Aga kohati tulevad ikka tagasi.Käisin ringi ja hoidsin seinast kinni.Tööd on ka nii raske teha.ühesõnaga olen väsinud juba nendest paanikahoogudest.mõnipäev tuleb kohe nutt kurku ja eluisu kaob ära.Aga kui vaatan oma toredaid lapsi siis läheb jalle üle.palun ka pidevalt meest et ta mind kallistaks.aga kui paanikahoog tuleb siis tahan pigem üksi olla.ja kui mehega mingi konflikt on siis ma nii raskelt põen seda ja peas on pärast nii paha olla.teen ka teie harjutusi mida olete siin inimestel soovitanud .väga head harjutused.käin ka pidevalt lastega õues ja õhtuti koertega jalutamas.see teeb olemise paremaksüritan pidevalt tegelikult varjata oma hirmusid ja paanikat.poodi ma ka ei lähe kui seal on palju rahvast.sest mul on seal paanikahoog peale tulnud.mul ongi küsimus ,et kas on üldse lootust sellest kunagi lahti saada.tahaksin ka veel kunagi ühte last saada ,aga kardan.et järsku tuleb raseduse aeg paanikahoog peale ja siis ei tohi ju mingit rohtu võtta.mees muidugi tahaks kohe aga mina ei ole nõus sest kardan.peaksin enne iseendaga hakkama saama aga ei saa.ja mis coaxili puutub siis sellel rohul on nii lühike mõju aeg.kui hommikul võtan siis juba paari kolme tunni pärast on mingi pearinglus ja ärevus olemas.tahaks nii väga juba sellest kõigest vabaneda.olen nii väsinud.mida ma peaksin ette võtma.tekib juba lootusetuse tunne,üldse sellest kunagi vabaneda.kuigi ei eita ,et ka mina tahaksin endale veel ühte pisikest pesamuna.käin ju arstil ka peaaegu iga kuu ,nii ,et peaks juba tulemused näha olema.aga mina muudkui istun siin ja põen ,et miks mina olen selline paanitseja.
Kiri küll veits segane aga loodan et saate aru.
Ettetänades kahe lapse ema.

Vastab...

Jüri Ennet
Jüri Ennet
Erapsühhiaater
Veel vastuseid sellelt arstilt

Pearinglus ja nõrkus - ilmselt vererõhk kisub madalama suunas. Jalutused ja eriti minu harjutuse sarnased (pea üleval, istuda, lamada, jalad üles, puusad üles ning vastupidi harjutus). Kerge kohv. Võtke Laps päevakorda ja sujuvalt rohud ära. Paanikahoogudega keegi ära ei sure ja kokku ei kuku. Seda Te teate. Muu on kõik ümberõppimise ja n.ö. karastamis-printsiibi kasutamise küsimus. Paanikahood on kõrvaldatavad neid printsiipe kasutades, harjutades, suhtumist muutes.
Kui keegi mingil põhjusel Lapsuskesi ei saa, see oleks RÕÕMUGA nõus paanikahoogudega nii päeval kui ka muul ajal, et neid Lapsi saada!
Suht-suhteline see Ilmaelu. Võtke neid suhteid enda huvides, enda rõõmumägesid silmas pidades.
Hävituspataljoni tegelased praegu ju Eestirahvale holokausti tegema ei tule, Patarei-vangla ei tööta, Siberi ekskursioone praegu ei korraldata, kadalipu kaikamehi, nagu Mahtra sõjas, meil hetkel orbiidil näha ei ole jne. Oleme hetkel parasjagu vabad - laskem ka vaim ja hingeelu vabadusetuultele valla.
Ja valmistuge "Pesamuna munemiseks."
Parimat soovides,
Jüri O.-M. Ennet

Kas see arutelu oli kasulik lugemine?