Kohatine tuimus vasakus jalas ja käes. 01.07.14 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Olen 32 aastane 4 lapse ema .Juuni aluses hakkas selg nimmepiirkonnast valutama vasakult poolt veidi, panin peale pipraplaastri ning 2-3 päevaga asi möödus, seda on ka varem olnud, kuid siiani nagu ise hakkama saanud . Kuid nüüd peale viimast korda tekkis paar-kolm päeva hiljem selline tunne nagu vasak jalg veidi tuim või nagu vatti sees oleks. See ei ole mitte koguaeg aga kui püsti tõusen ja liikuma lähen siis tunnen kohati ja siis nagu isegi kordinatsiooni häire tekib, proovisin seista see aeg selle vaskaujala peal siis see ei õnnestunud , veidi ajapärast tuli sama tunne ka vasakusse kätte, ning nüüd tunnen et ei suuda see aeg käe kordinatsiooniga toime tulla asju kuhugi pannes nt. Eelnevalt olen paaril viimasel ajal tundud sellist asja, kuna olen käsitööline ning meeldib heegeldamine siis tihti on mõnda aega heegeldades see sama vasak käsi läind nagu veidi tuimaks ja väga surisema hakanud kui natukene kätt liigutasin teise asendisse siis läks üle nii kui jälle heegeldamist edasi tegin siis jälle ja niimoodi on olnud juba paar aastat, kas need asjad võivad omavahel seotud olla ? Perearstile nüüd rääkisin , ta soovitas minna EMO-sse kus tehakse selja ja ajuuuring. Läksin kuid tehti vaid seljaröntgen nimmepiirkonnast ning seal mingit patoloogiat pole. Nüüd lugesin siin teisigi küsimusi ning leidisn sarnase küsimuse, kas võib olla see jäsemete närvide kompressioonisündroom? Mida edasi peaksin tegema?

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Kui käe ja jala, või käe tuimus ja kohmakus esinevad üheaegselt, on võimalik ajuvereringe mööduv häire - siis tuleks tõepoolest kohe pöörduda EMOsse vajalike uuringute teostamiseks. Olge kannatlik ja küsige neuroloogi läbivaatust.

Te. 6 748 591
Dr. Ain Pajos