Närvivalu alaseljas ja vasakus jalas 15.09.08 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere, probleem siis selline, et eelmisel aastal sain vist seljale külma, mille tulemusena jäi esialgu valusaks alaselg, peale mida hakkas kõvasti valutama vasak jalg alates alaseljast kuni sääreni, kus valu oli eriti tugev. Kõval pinnal pikali olles suutsin valu ära kannatada, pehmemal pinnal pikali olles, kõndides, seistes ja istudes muutus valu suhtkoht talumatuks, Päärdusin neuroloogi poole, kes suunas mu elektriravisse, peale seda laserravisse ja kirjutas välja tablette, soovitas ka määrida voltaren geeliga. Peale neid tegevusi läks valu üle, kokku kestis see siis umbkaudu kuu aega.

Nüüd tuli aga see probleem tagasi. arvan, et sain seljale veidi külma, mistõttu läks alaselg algul kangeks, siis valusaks ja nüüd lõi valu taas jalga. Valu on küllaltki tugev, mistõttu on tugevasti häiritud lamamine, istumine, kõndimine. Eriti tugev valu tuleb hooti, näiteks kui enda asendit veidi muuta, seda siis selili olles, muudes asendites on valu peaegu lakkamatu.

Millega võib tegu olla ja mida oleks kõige targem ette võtta, kuhupoole pöörduda.

Vastust ootama jäädes
Palun aidake

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Tõenäoliselt on korduvate valude põhjuseks varasem lülidevahelise kõhrketta vigastus, mistõttu vale asendiga seoses on võimalik selle osa nihkumine taha ühele küljele ja kontakt närvijuurega - sellest valu jalas ja kahjustuse korral ka tuimus ja labajala nõrkus.
Soovitan võtta haigusleht, olla kodus ja vältida asendeid mis põhjustavad jalavalu. Samal ajal tuleks tarvitada ka valu ja põletikuvastaseid ravimeid. Kui valud mööduvad, aitab järgmist ägenemist ära hoida järjekindel selja ja kõhulihaste treening.

Dr. Ain Pajos
tel. 6 748 591