Üks selgroolüli rohkem kui teistel 03.10.06 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere!
Minul selline mure, et olen 23 aastane noormees. Tervisehädad hakkasid umbes 5 aastat tagasi just füüsilist tööd tehes ja koolis istudes tunnis. Tõsta sain igasugu raskusi kuni hetkeni, kui käin nõks läbi ja kõik. Valutas alaselg. Käisin 2 aastat tagasi 25.07.2004 dr. Annuse juures röntgenis. Vastuseks sain et mul on üks selgroolüli rohkem kui teistel mis meeletut valu teeb. Kas on võimalik kuidagi mul teha füüsilist tööd ka nii et selga seda teravat valu ei lööks? eile tegin kergematlaadi metsatööd ja seljas jälle sama valu. ei saa kummardada ega midagi rääkimata sokkide jalga panemisest. Kas on kuidagi võimalik sellest valust lahti saada või pean kannatama elulõpuni? Kas võib olla külmetusest? Mis harjutusi teha ja mida üldse teha???

Ette tänades,
A.V.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Kindlasti ei ole valude põhjuseks liigne selgroolüli mis on suhteliselt sage juhuleid. Tõenäoline põhjus on nimmelülide vahelise kõhrketta vigastus (2 a. tagasi) ja nüüd selle osaline väljasopistus. See aga on ravitav. Tuleks regulaarselt treenida kõhu ja seljalihaseid, vältida hooletut raskuste tõstmist ja ka külmetusi.

Dr. Ain Pajos