imelik tunne peas/on see pearinglus? 02.03.06 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere ja jõudu teiel1
Küsimus selline: alustan algusest: esimest korda juhtus nii, et olles duši all nuuskasin nina-tekkis selline tunne, et kohe kukun või õigemini olen nagu külili. tegelikult olin muidugi püsti ja kohkusin meeletult, hüppasin sama seebisena duši alt välja, süda kloppis meeletult. See kestis ca murdosa sekundist. Lõi ka kõrvad lukku,mis veidi aja pärast möödus. Kohkumisest hakkasid kõik kohad värisema ja jalad muutusid vatiks. Siis oli kõik ok.
Eelmisel aastal olin hambaarsti toolis, tõmmati hammast välja oma 1,5 tundi,kui äkki kuklas oli sihuke meeletu valu, et kohe nagu krampi lõi- ehk sama tunne oli kuklas, kui kramp lööb jalga. Siis sain neuroloogi juurde, tehti kõik pildid , kompuuterdiagnostika haiglas, ei leitud mingit veresoone lõhkemist ega midagi, diagn. pandi kuklanärvi mingi ärritus, pinge vms. Ühesõnaga käisin vesiravis jne. Teinekord on küll mul kõrvas nagu vilin või kõrv läheks nagu lukku. KUID- olen absoluutne nohurohu sõltlane. seda eriti talvekuudel ja keskütte perioodil. Paar purki ikka nädalas läheb. Ei saa elada, sest nina on pidevalt kinni. Nuusata pole midagi. Vahel on selline tunne, et nina on nagu betooni täis.
Eile olin teleka ees pikali külje peal, padi oli 90 kraadi all ja tundsin äkki sama seda et pilt viskab külje peale nagu. murdosa sek-st, kargasin püsti, meeletu paanika, käed jalad vatist, süda taob. Siiani mõtlen sellele, kardan, mõttes on, et kas tulebki nüüd surm niimoodi või jään halvatuks äkki... Mingit valu ei ole. Pea üldiselt ei valuta kunagi. Ka perekonnas pole ajuhaigusi esinenud kellelgi.
Kael on küll kange, kui keegi natuke nn. kaleasooni näpib, on nii-nii valus, kohe süda läheb pahaks.
alkoholi vahel ikka tarvitan, AINULT 5,0 kraadist Long Driki, muud pole aastaidj oonud. Suitsetan pisteliselt, siis kui sõpradega mõni istumine on. Päeval tööl ja üldse enne kella 6-7 õhtul ei suitseta kunagi.
Töötan arvutiga, silmadega on nii, et ega enam niiti nõela taha panna ei näe ja väikest kirja lugeda ka mitte. Olen 38 aastane.
ootan nõuandeid,loodan, et jõuan ikka oma 11 aastase lapse suureks kasvatada!
Teile jõudu!

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Tegemist võis olla häirega sisekõrva tasakaaluorganis, mis tavaliselt möödub iseenesest ja erilist ohtu ei kujuta. Tagantjärele seda diagnoosida ei saa. Visiidile tuleks tulla siis kohe kui sarnane häire püsib mõnda aega.

DR. Ain Pajos