Seljanärvi põletik 19.01.05 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere!
teismelise east saati on mul aeg-ajalt alaseljas valud, kord tugevamad, kord nõrgemad. Mõnikord lausa nii, et ei kannata liigutadagi. Kui hädad algasid käisin ka neuroloogi juures. Seal öeldi, et tegu seljanärvi põletikuga ja seda välja ravida ei saa. Nii ma nüüd olengi elanud, teadmisega, et suurem valuperiood tuleb millalgi igal suvel.
Nüüd aga on samasugused kaebused ka mu 17-aastasel õel. Eile näiteks lõi tal selga selline valu, et pidi maha kükitama ja ei saanud sealt omal jõul enam püstigi. Tean omast käest, et see valu on üüratu.
Olen kuulnud ka, et selle puhul aitab rippumine. Ühel tuttaval olevat sporditreener aga teda aeg-ajalt üles tõstnud, et selga venitanud. See meetod oli olnud väga efektiivne.
Kas tõesti on nii, et seljanärvi põletikku ei saagi välja ravida, saab vaid ravimitega leevendada? Kas see, et ka mu õel sama häda, võib kuidagi olla seotud pärilikkusega?

Ette tänades,
Mari, 22

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Seljanärvi põletik on tihti seoses lülidevahelise kõhrketta haigusseisunditega millele on pärilik eelsoodumus olemas. Valude ärahoidmiseks tuleks pidevalt treenida selja ja kõhu lihaseid.

Dr. Ain Pajos