vilin kõrvades 29.01.07 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere!
olen 6.aasta vanusest saadik krooniline reumaatik,praegu 48, seoses reuma ägenemisega vötsin 1.dets. saadik Plaqenyli ja Movalist. jaanuari algul tekkis silmadesse kipitus ja väsimus, eriti arvutiga töös.Kerge röhumistunne peas ja körvades ning ka valulikkus. Reumatoloog soovitas Plaqen ära jätta, mida ka tegin. Aga silmades tunne nagu tahaks neid unest puhtaks pesta, ei kao. Lisaks pödes kolleeg aastavahetusel rasket viirust, mis algas tugeva silmapöletikuga ja löppes mädase angiiniga.Mul mandlid eemaldatud ja reumaravi peal, kas on vöimalik, et nakkus pesitseb?Nüüd on tekkinud selline tunne lisks, et peanahk ja juuksed valutavad ja vilin peas on täiesti katkematu. Peanahk on katsudes ka eri ajal erinevatest kohtadest valus.Perearst kontrollis ka pöskkoopad ära ja ei oska aidata. .Kasutan praegu Oftani silmatilku, kuid enesetunne on väga halb ja pidev tuim "juustevalu, peas pidev vilin ja röhumistunne piinab. Ka silmaarst kontrollis kõik ära, rõhud, põhjad korras, leidis põletku, mida ravida tilkadega, kuid vilin polevat silmadest. Paar kuud on ka selline tunne olnud, et ütlen teise sõna, mitte mida tahtsin. Panin selle rohtude arvele. Mida teha, mis see võiks olla ?Tänan vastuse eest

Aasta algul põdes

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Oletusi teha ei oleks õige. Tuleb minna neuroloogi vastuvõtule.

Dr. Ain Pajos