kolmiknärv 24.03.05 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Soovin teada kas MRT uuring on ainuke mille põhjal näeb veresoont mis võib põhjustada kolmiknärvi peavalusid?Uuring mul tehtud ja selle uuringu tulemusena ei nähtud.Olen ikka samas seisus peavalud,kõrvetused näos.Kasutan igapäev 2-3 100mg tramadooli ja perearsti poolt kirjutatud Grindex i tablett õhtuti.See asi on olnud juba üle kahe kuu peale traumaatilist hambaeemaldamist.Nüüd on ainult lisandunud öösiti mõlema peapoole suremine ja ka vahel vasaku käe kuni küünarnukkini suremine.Suur vilin peas mis tõesti häirib.Ei talu üldse müra ka see MRT uuring oli raske taluda müra pärast tekkis väga tugev peavalu.Tehtu varem sel perioodil kaks blokaadsüsti lõualuukirurgi poolt peale esimest süstininalähedale põsepiirkonda tekkis ülitugev peavalu kolmiknärvi piirkonda pähe. Teine tehti nädalase vahega eemaldatud hambapiirkonda lõualuusse paar tundi hiljem autos olles talumatu valu sinna kui ka pähe .Nii lõualuukirurg kui ka neuroloog mõlemad soovitasid neorokirurgi vastuvõttu ja et seda tekkinud olukorda saaks kirurgilisel teel ravida ,nüüd olen siis seal alguses tagasi kust alustasin kuna see uuring ei näidanud,aga valud on ja hambad ka veel suus.Olen 45 aastane.Kuidas ikkagi edasi elada?Lisandunud veel maovalud ,ole liiga pikalt valuvaigisteid kasutanud.Aga ilma nendeta ka praegu ei saa.Muidu olen olnud aktiivne tervisespordiga tegeleja ja suuri hädasid pole olnud ainult allergia ravimite suhtes.Kas minu probleemil on üldse mingit väljapääsu?

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Tavaline MRT uuring tavaliselt kolmiknärvi komprimeerivat veresoont ei näita ja kui valud tekkisid seoses hambaprobleemiga, siis seda seal ka ei ole. Tundub et valu diagnoos on ebaselge, ka ravi ei ole põhjusele vastav.

Dr Ain Pajos 6 748 591