Lapsesoov 03.07.14 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere,
Käisin teie juurde 23 mail. Andsin harmoonide analüüsid, ja kõik oli OK. Probleem on sellest et ei õnnestu rasedaks jääda juba 2 aastat. Kõik analüüsid on korras, läbivud on kontrollitud....Mehel on ka kõik OK.
Tahaksin küsida nõu mida ma teen edasi? Teie ütlesite et juhul kui mehe analüüsid on kõik korras, siis saab teha mingi stimulatsiooni??? (Mehel on kõik Ok) IUI teie ka ei soovitanud ja ise ma ka eriti ei taha.
Kuulsin et mõnedele aitab laproskoopia, kui tehakse mingeid pisikesed lõiged et spermotosoit jääks kinni seal.
Ma juba ei tea mida teha :(
Ise elan Tallinnas, et tulla lihtsalt konsultatsioonile on suht keeruline. Selle pärast kirjutan siia. Ega aidate meie lapsi saada....

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere,Marina! Küsimuse järgi tundsin Teid ära.Laparoskoopiat ma küll kohe ei soovitaks.Teil on ju äsja munajuhade läbitavuse kontroll tehtud ja munajuhad olid koheselt läbitavad.Teatud määral võis põhjuseks olla ka tippspordist loobumine ja seoses sellega kehakaalu tõus.
Stimulatsiooni all ma mõtlesin ovulatsiooni stimulatsiooni serophenega.Väljastan Teile täna digiretsepti,sest homsest lähen puhkusele.
Serophenet tuleb võtta m.tsükli 5-9 päevani üks tablett päevas( 50 mg).Peale viimase tableti võtmist suguühe 5.päeval,ja 5 päeva järjest .Seega m.tsükli 14,15,16,17,18 päeval.Kui esimese stimulatsiooni järgselt ei rasestu ,siis korrake ravi ka järgmisel ja ülejärgmisel kuul. Edu soovides,Maie Väli