Tupeseen? 17.07.11 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere.
Probleem on vist juba paar nädalat, kuid rohkem segama hakkas ta selle nädala alguses.
Tualetis käies on on selline ebamugav tunne ja pissimine on natuke valus(just viimane ots, kui piss ära hakkab lõppema). Esmalt arvasin, et on ka seen, kuna seda on varem mul olnud, kuid nüüd aastakene või olen ilma saanud hakkama. Ja võib olla sellepärast ei pööranud kohe ka sellele tähelepanu. Ostsin apteegist GYNOCAPSI kapslid ja nüüd olen 6 päeva neid hommikul ja õhtul kasutanud, kuid aru ei saa, et oleks aidanud.
Siis arvasin, et kui need ei aita, siis on ehk põiepoletik ja kuna ühel päeval kepikõnnil käies tekkis kohe pissihäda (kuigi olin vahetult enne käinud), hakksin põieteed jooma, kuna arvasin, et hoopis selles viga. See nüüd küll võib olla veidi leevendab, kuid päris hea veel ei ole (teed olen nüüd 2 päeva joonud). Tupes esineb kihelust ja tuleb seenele omast valget eritist.
Ostsin nüüd ka Vagisan küünlaid (tänasest hakkan neid kasutama) kas võib see olla nüüd jälle see tüütu tupeseen ja kuna kohe jaole ei saanud, segab see ka tualetis käimist.
Kuna ise elan nüüd Tartus ja arst on teises linnas, ei õnnestu ka sinna kohe saada. Samas selliste palavate ilmadega on tõesti väga ebamugav :(

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere! Kirjelduse järgi tundub see olevat retsidiveeruv tupeseen.Ostke apteegi käsimüügist 1% klotrimasoolkreemi ja määrige sellega väliseid suguelundeid,viies sõrmega kreemi ka tupe välisavast sisse,apteegi käsimüügist saab ka cranberry( jõhvika) tablette .Originaalis on 10 tabletti,võtke iga päev üks tablett ja jooge rohkesti vett.Usun,et nendest meetmetest peaks aitama.Edu soovides,Maie Väli