temperatuur 22.01.04 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere Tänan vastamast küsimusele 19713. Ütlesite, et "Tõenäoliseks ovulatsiooniks loetakse enne basaaltemperatuuri tõusu olevat kõige madalama temperatuuriga päeva." Kui mul temperatuur tõusis 25. tsükkli päval (37,3-le) ja enne seda oli tagant poolt ette poole järgnevalt: 36,78; 36,72; 36,55; 36,69; 36,50; 36,70; 36,45; 36,68 jne. Milline neist oli teoreetiliselt kõige õigem päev siis? Kas 36,45 mis on ühtlasi tsükkli kõige madalama temperatuuriga päev? Või jääb see liiga kaugele temperatuuri tõusu päevast ja oli hoopis päev vahetult enne temperatuuri tõusu -- nagu 36,78 ?
Ette tänades, Ronny

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Ronny!
1. Normaalsed, fertiilsust tagavad m.tsüklid on vaid 21-35 päeva.
Teistel juhtudel on tegemist m.tsükli häiretega ja anovulatsioonidega.
2. Vajalik on näha temperatuurikõverat graafiliselt. Jääb mulje, et Teie puhul võiks olla tegemist monotoonse basaaltemperatuuriga ning anovulatsiooniga.
3. Ei ole võimalik püstitada diagnoose ja määrata ravi virtuaalselt.
Pöörduge plaanilises korras naistearstile koos oma andmetega.