Sõrmedel ja vasrvastel tühjad, kuivad villid, nahk narmendab 16.06.14 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Paar päeva tagasi näitas 7a poeg, et sõrmeots „narmendab” – naharibad olid lahti. Lõikasin naharibad ära. Eile oli järgmisel sõrmel sarnane „narmendus”, täna pärast vanniskäiku küünte lõikamise ajal avastasime, et parema käe nelja sõrme juures on valge seest tühja villi moodi nahk.
Suure varba juures oli eriti suur seest tühi vill. Lisan sellest ka pildi, teiste varvaste jures oli samuti narmendavat nahka. Need villid poja sõnul ei sügele ega valuta.
Talvel märkasin ka küünte pealmise kihi koorumist ja küünte murdumist.
Kas tegemist on mingi nahaprobleemiga või võib olla tegu allergiaga?
Nimelt on pojal diagnoositud timuti õietolmu allergia ning paar päeva tagasi avaldus see kurgulae sügelemise ja täna ka silmade sügelemisega.
Millega leevendada-ravida? Või mida teha?
Tänan!

Arst vastas:

Kristi Abram

dr Kristi Abram

Dermatoveneroloog

Tere!
Kuna õietolmuallergia kuulub tavaliselt atoopiliste haiguste kompleksi (atoopilised haigused on allergiline nohu, astma, dermatiit jne), siis kaldun arvama, et Teie pojal on mõningane atoopiline foon, st. et ka nahk võib olla tavalisest õrnem. Sellised kuivad villid võivad olla seotud mehaanilise ärritusega, vahel ka higistamisega või kokkupuutest mõne muu kontaktärritajaga, vahel aga jääbki tekkepõhjus arusaamatuks. Kui villid pojale kaebusi ei põhjusta ning villikatte all olev nahk on terve, võib suhtuda nendesse rahulikult - mitte liiga sageli seepi kasutada, narmendavad naharibad ettevaatlikult ära lõigata (nagu Te juba tegite) ja käsi regulaarselt kreemitada. Kui nahale peaks tekkima teisigi probleeme (nt. sügelevad ketendavad laigud või muud sarnast), tuleks nahaarstile näitama minna.

Lugupidamisega,
Kristi Abram