Valged täpid/laigud kätel, seljal ning kõhu piirkonnal 30.09.12 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Tere, olen 22aastane neiu, kellel tekkisid suvekuudel mõned nahast heledamad täpikesed kõhu piirkonnale, alguses ei pannud sellele suurt tähelepanu, kuid siis aga hakkas neid paljunema ja metsikult juurde tulema. Käisin nahaarsti juures ning ta ütles, et tegemist on pärmseenega ning soovitas mulle Nizorali kõõmavastast šampooni. Sellega siis pidin pesema oma keha-neid kohti, kus täpid pesitsevad. Ning lubas, et juba paari nädalaga peatub nende paljunemine. Kuid on möödunud pea 3 nädalat ja see ei aita.Täppe on 2 korda rohkem kehale tekkinud kui enne arstil käiku. Minu käed on juba täpilised mõne koha pealt ning ka selg, kuid seda enne veel polnud. Mul on tõesti suur mure, kas te oskaksite soovitada palun mingeid muid vahendeid, et see peatada. Arst rääkis, et on olemas ka tabletid, aga arvas, et minule kui noorele tüdrukule pole neid vaja. Arvatavasti ta arvas, et mul läheb see niigi ruttu üle. Kas see haigus on üldse ravitav ning kui kaua sellega umbes aega läheks, et see kaoks?

Arst vastas:

Kristi Abram

dr Kristi Abram

Dermatoveneroloog

Tere!
Ilmselt diagnoosis arst Teil värvilist kliiketendustõbe. Tavaliselt valged laigud kaovad siis, kui ümbritsevalt nahalt on päevitus ära kadunud ja nahavärv ühtlustub. Kui Teil tekib laike juurde, siis tasub uuesti arsti külastada, et kontrollida, kas diagnoos oli korrektne ja vajadusel välja kirjutada tablett-ravi. Kui Te ei ole momendil rase ning kui Teil pole mingeid tõsiseid kaasuvaid haigusi, siis ei pea tablett-ravi kartma, kuna ravikuur selle haiguse korral on küllalt lühike.
Lugupidamisega,
kristi Abram