Suguhaiguse saamine suudlemise teel 04.01.04 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Kas on võimalik saada mõnda haigust suudlemise teel? Kui jah, siis millist ja kui tõenäoline see on?

Arst vastas:

Airi Põder

dr Airi Põder

Dermatoveneroloog

STD & J erapraksis

Jah, on küll võimalik. Eelkõige süüfilist ja genitaalherpest.
Nakkus saab toimuda siis kui partneril on suu piirkonnas mõni nimetatud haigustest. Aga piisab ka nn. külmavilli olemasolust, sest nimetatud viirusinfektsioon võib kanduda suudlemise teel edasi.