kassihaigus?? 11.12.03 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Jutt järgmine, et aastaid tagasi sai võetud kassihaige kass, kes nakatas ka koera ja kogu pere. põdesime , ravisime. tundus, et kõik on möödas. kiisuke armastas magamas käia abikaasa spordikotis. poole aasta pärast kui abikaasta trenni läks hakkas riietus (hokivarustus - osasid asju pesta ei saa) tekitama nahaärritust, mis sarnanes kassihaigusele. kas see on võimalik. nüüd veelgi aastaid hiljem tihtiugu löövad sellised inetud laigud väja ja sügelevad. kas peaks minema taas arsti juurde. kas see on ka nakkav või on tegu vana ja mittenakkuva haigusega, sest tundub,, et see ei levi vaid näitab vahel end vanades põetud kohtades. või on tegu mõne muu seentõvega.

Arst vastas:

dr Sirje Liiv

Dermatoveneroloog

Nahaarst dr. Sirje Liiv erapraksis

Teie abikaasa peaks pöörduma nahaarsti poole. See ei saa olla endine kassihaigus, kuna nii see ei nakka. Millega tegu, selgub visiidil.