tupeseen 25.10.03 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

mul on suur mure: mul avastati tupeseen, alates teisipäevast ravisin end Gyno-Pevaryl 150 tupeküünaltega (3tk). kuidas ma aru saan, kas sain haigusest lahti või ei? kui tõenäoline on, et mu partner võib olla ka nakatunud?
vastust ootama jäädes,

Arst vastas:

Airi Põder

dr Airi Põder

Dermatoveneroloog

STD & J erapraksis

Tupeseene puhul on tüüpiliseks kaebuseks suurenenud kohupiimataoline eritis tupest, millega kaasnab reeglina sügelustunne. Samuti võivad limaskestad genitaalidel olla ärritatud ja suguelu valulik. Kui Teil nimetatud kaebused puuduvad, siis suure tõenäosusega olete paranenud.
Meestel avaldub kandidoos punetuse ja/või ketendusena suguelundil, millega võib kaasneda kerge sügelustunne.