Eritis suus 21.09.03 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Tere! Pidevalt valgub suhu limane eritis ( vahel ka limatükid sees), suu limaskest tursub, huuled pakitavad, suu limaskest tundlik, valulik. On ka huulte siseküljel kõrgenenud kohad. Öösel valgub eritis suunurkadesse, mis tekitab sinna valuliku punetuse. Olen teinud põsekoobastest ja otsmikust röntgenipildid, mis on leiuta? Probleem on kestnud mitmeid aastaid. Kahjuks suureneb pidevalt. Kas selline eritis võib kaasneda mõne suguhaigusega?

Arst vastas:

Airi Põder

dr Airi Põder

Dermatoveneroloog

STD & J erapraksis

Ilma vastavaid uuringuid tegemata pole võimalik öelda millest on tingitud eritis Teie suus. Sugulisel teel levivad infektsioonid võivad esineda põhimõtteliselt igas piirkonnas mis on olnud seksi ajal kokkupuutes partneri genitaalidega - seega ohustatud pole mitte ainult genitaalorganid vaid ka anus(pärak) ja limaskestad suus ning kurgus.