rasedus ja tpha pos. 02.09.03 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

tere, olen vaga mures. olen 12.nädalat lapseootel ja rutiinse uuringu käigus tehti ka süüfilise analüüs, mis osutus positiivseks. (latentne vorm). mind suunati jargmisele vereproovile (on mingi tõenäosus, et esimene test voib olla valepositiivne). olen teise testi ära teinud aga vastuse saan alles kahe nädala pärast. kysin, juhul, kui ka teine test ostub pos.ks, ja ma hakkan saama ravi, kas on ka oht lootele? kas 14.rasedusnädalal ravi on paras aeg? kas mu tulevasel lapsel voib olla mingeid komplikatsioone? pabistan nii väga.
tänades.

Arst vastas:

Airi Põder

dr Airi Põder

Dermatoveneroloog

STD & J erapraksis

Enne süüfilise lõplikku diagnoosimist väga oluline teha täiendavaid uuringuid kasutades täpseid ja tundlikke uuringumeetodeid, mis on spetsiifilised ainult süüfilisele.Raseduse puhul on valepositiivsete tulemuste esinemise võimalus olemas.
Ka süüfilise esinemise korral poleks eriliseks muretsemiseks põhjust, kuna käesoleval ajal on võimalik saada efektiivset süüfilise ravi mis pole lootele ohtlik.