Soolatüügas 07.03.01 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Minul on jalatalla all vana soolatüügas, millele on kõrvale tekkinud väiksemaid. Olen proovinud plaastreid ja mõned korrad ka külmutamas käinud, kuid erilist mõju pole märganud. Kas oskate veel midagi soovitada.

Arst vastas:

dr Terje Kukk

Dermatoveneroloog

TÜ Kliinikumi Nahahaiguste kliinik, Kliinik

Soovitan Teil esmajärjekorras siiski uuesti soolatüükad külmutada. Kui selle protseduurijärgne reaksioon(külmavill, punetus, kerge valulikkus) on möödunud, kasutage regulaarselt üht apteegi käsimüügis olevat soolatüüka eemaldamiseks mõeldud preparaati. Soovitaksin omalt poolt Duofilm'i. Lugege tähelepanelikult preparaadi juures olevat kasutamisjuhendit. Tallaalused soolatüükad vajavad regulaarset ravi kuni kadumiseni.