eesnäärmeprobleemid? 24.03.09 / Meestearst

Külastaja küsib:

Minu 80a isa on juba vähemalt 3 a hädas sagedase urineerimisprobleemiga, nüüd on see süvenenud nii, et tuleb käia iga 1, 5 tunni tagant 24 tunni jooksul. On saanud ambulatoorset ravi mitu aastat, kuid tulemusteta, samuti on teda umbes 3a tagasi Tartus opereeritud. Olukord häirib teda nii, et see mõjub psüühikale, kuna uni ja normaalne elutegevus on häiritud. Ta on kaotanud usu , et olukord muutub, sest pole ju aidanud ei tabletid ega operatsioon. Usun siiski, et lahendus tänapäeva meditsiini taseme juures on võimalik. Homme läheb isa erakorralise haigena Jõgeva haiglasse, seekord südameprobleemide tõttu.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Kui probleemid on eesnäärme tasandil, siis saab aidata. Kui mureks eesnäärme ja põie piirkonna närviregulatsiooni häire, siis on asi raskem. Alustama peaks tüüpilise ärritust põhjustav haiguse - eesnäärme põletiku välistamisest eesnäärme sekreedi uuringutega ja siis saab juba edasi arutada.
Imeravimit kahjuks oovitada ei ole.
Edu soovides
Margus Punab