Alakõhuvalu 02.03.10 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere.
Mind vaevab üle aasta tuim alakõhuvalu, mingi aeg oli tuim valu ka seljas, mis nüüd möödunud. Pikali olles ja öösel valu pole, tekib päeva jooksul. Veri ja uriin korras. Käinud n.n arstil, kolonoskoopias, MRT- ja lõpuks ka KT-uuringul. Midagi ei leitud. Uroloogi juures pole käinud. Küsimus selline, kas KT näitab põletikulist haigust? Võib-olla oleks vaja neere ja põit ka põhjalikumalt uurida? Kunagi oli tugev neeruvaagna põletik. Või tegema lisauuringuid? Olen valust juba jõuetu. Ette tänades ja abi oodates.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Meeste alakehavaevustel on kaks peamist põhjust- selg ja eesnääre. viimase uuringuid ma nimekirjast ei leia. Tasuks teha ja siis saab juba targemalt edasi minna. Miskipärast usutakse meil liiast igasugustesse masinuuringutesse (ultraheli, MRI, KT jne) - need aga näitavad peamiselt anatoomilisi muutuseid, mis harvad ja peamised probleemipõhjused - funktsionaalsed häired - jäävad diagnoosimata.
Edu soovides
Margus Punab