Suured lümfisõlmed 11.07.11 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Minu lapsel on kaelal 13 x24mm surune lümfisõlm (on ka väiksemaid). Vereproovid on korras. Välja arvatud siis ülikõrge IgE (usse ja allergiat ei ole) Neli aastat juba.
Katsudes neid tunda ei ole, avastati aju kompuuteruuringus. Kas on muretsemiseks põhjust või siis on see ealine kõrvalkalle? Või peaks lasma ka teisi organeid kondrollida, et ega neid üle kogu keha ei oleks?
Lapsel on aeg-ajalt paha olla ja silme ees virvendab, muid kaebusi ei ole.

Arst vastas:

Tiia Voor

dr Tiia Voor

Pediaater

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliinik

Tere!

Lastel on lümfisõlmed suuremad kui täiskasvanutel, pärast 8. eluaastat hakkavad lümfisõlmed aegapidi väiksemaks muutuma ja täiskasvanueas pole meid enam üldse tunda.
Kahjuks Te ei kirjuta kui kõrge on IgE tase ja kas seegi analüüs on tehtud 4 aastat tagasi. Kui kõik need uuringud ja analüüsid on tehtud 4 aastat tagasi, aga mingisugust haigust pole välja kujunenud, siis tõenäoliselt on tegemist lümfisõlmede füsiloogilise ehk ealise suurenemisega.

Lugupidamisega,
Tiia Voor