Lapse valu 07.03.11 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Tere.

Olen mures oma lapse pärast, sest tundub et tal on valus või on midagi valesti. Ta nimelt taob juba kuid vahelduva eduga käega vastu pead, kisub juukseid ja kisub kõrva. Seda tehes on ta näost näha, et miski häirib teda ja vahel teeb jonnivat häält ka. Ta lööb pead külje pealt ja vahel lööb kukla taha ka. Mõnel korral on juukseid ka kiskunud. Seda käitumist esineb periooditi, mitte pidevalt.
Ma ei tea, millise erialaarsti juurde pöörduda. Uuringuid pole talle tehtud, kuid ma ju näen, et lapsel mure. Kohati tundub, et asi kattub hammaste tulekuga.
Palun aidake mul asjas selgusele jõuda.

Arst vastas:

Tiia Voor

dr Tiia Voor

Pediaater

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliinik

Tere!

Kui pea tagumine jätkub, soovitan neuroloogi (närviarsti) konsultatsiooni.

Lugupidamisega,
Tiia Voor