Kõhukinnisus vms. 08.04.05 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Tere

Täitsa suur mure. Laps sündis mul 24.02.2005 ja sellest ajast pole ta rinnapiima saanud, kuna mul polnud teda..TÜ Kliinikumi Naistekliinikus anti talle NANi...koju tulime ostsime NANi, aga kõht ei käinud ikka läbi..Kuskil 2ndl söötsin NANi..ja läksin üle Aptamil 1 peale, kuna seal on sees kiudained...Nädalapärast ostsin Aptamil pre`d, kuna see sisaldab prebiootikume ja LCP Milupan2...ja annan teda siiani...Käisime perearsti juures , kes on veel lisaks lastearst....kirjutas meile esimesel nädalal microlaxi...sellega tuli kaka küll välja...kuni kuuvanuseni kasutasin 3-4 päeva tagant microlaxi...siis kirjutas arst duphalaci...ja pean mainima, et ka see ei aita...nüüd on lapsel gaasi valud ka lisaks...ja veel suured valud...panen iga 2-3h järel soojad õlilapid kõhule, ning annan talle 2korda päevas jogurti kapsleid. kapsel sisaldab L. acidophilius, L. bifidus ja teisi piimhappe baktereid...ning iga toidu sisse 15 tilka simplexit.. täna on siis juba reede laps kakas teisipäeva öösel. ju siis olid tal suured valud ja lunini haiglast soovitati talle anda nospad, mis vbl tegi kõhu pehmeks ning võtis valu ära ja kaka oli vääga vedel...ja siiani pole ta nüüd kakanud..ma ei tea mida teha...laps on rahiutu ja nutab tihti just õhtuti...jalisaks otsaesine on veel higine...perearst suunas meid neuroloogi juurde..aga aja saime alles mai algusesse...a mul esimene laps..ja ma ei oska ka midagi nõuda...ei tahaks näha last kannatamas...palun aidake mind..kuhu ma peaksin veel pöörduma...mis võib olla põhjus, et lasp ise ei kaka..ootab kuna ema ise kaka esile kutsub?
Millistele uuringutele peaks teda hoopis suunama?

ettetänades
diana

Arst vastas:

dr Heli Grünberg

Pediaater

TÜ Kliinikumi lastekliinik

Tere,
Vajaksin lisaandmeid, et midagi täpsemalt arvata. Kõigepealt - kui laps lõpuks kakab, kas roe on kõva või pabulatena ja roojamine ise valu ja vaevaga või on roe vedelapoolne ja roojamine ise vaevata kuigi kakab mitme päeva järel? Teiseks- milline oli kaaluiive esimesel elukuul?
Kirjutate, et viimati oli kaka vedel. Kirjelduse järgi tundub, et kõhukinnisust hetkel ei ole ja Duphalac on aidanud. Kui siiski on jätkuvalt kõhukinnisus, on abinõusid veelgi, mis proovimata. Enne aga vajaksin lisainfot. Rahutuse põhjuseks võivad olla kõhuvalud-imiku koolikad, gaasid. Viimane on esimestel elukuudel päris sage. Vahel on põhjuseks lehmapiima valgu talumatus, mis omakorda vaevusi süvendab.
Rahutumad on ka lapsed, kellel on sünnil olnud probleeme (hapnikuvaegust näiteks). Ilma last nägemata ja lisaandmeid omamata ei saa ma kahjuks väga täpselt midagi arvata ja soovitada. Võtke palun ühendust telefonil 7 319 570.
Lugupidamisega

Heli Grünberg