köha ja hingamine 23.05.14 / Kopsuhaigused

Külastaja küsib:

Tere
Nimelt on mul köha juba aadta aega järjest ja ei mäleta ühte päevagi millal ma poleks köhinud. Tegelen tantsimisega ~6 korda nädalas trenn ja viimased kuud on ka trennis raske hingata. Raske hingata on ka mitte pingutusi tehes aga see tunne kaob. Käisin köhaga kaks korda perearstil. Esinest korda määrati antibiootikum biobarox. See ei aidanud midagi. Läksin teist korda jälle ja arst arvas, et mul kopsupõletik kuna parem kops kähises. Kirjutas antibiootikumi tabletid millle nime ei mäleta. Võtsin neid nagu ette nähtud aga siiani pole midagi paremaks läinud. Aasta aega on köha erinev, vahelon vägaväga hull ja vahepeal ainult paar köhatust päevas. Suurenenud on hingamisraskused kuigi tulen toime on siiski ebamugavustunne. Perearst pole mingit abi andnud kuid plaanin varsti uuesti minna. Paar kuud kuus korra olen viimasel ajal kokku kukkunud ja selle ajal on ka hingeldus olnud aga see on ilmselt kokku kukkumise juures tavaline? Ka siis hakkan kergelt hingeldama kui pean trepist teisele korrusele minema .

Arst vastas:

Hille Lill

dr Hille Lill

Pulmonoloog

TÜK Kopsukliinik

Kui teil on olnud köha nii pikka aega, siis oleks küll nüüd õige aeg tulla kopsuarsti vastuvõtule, et selgitada kroonilise köha põhjus. Kopsuarsti vastuvõtule Tartus saate end registreerida telefonil 7 318911. Soovitan kindlasti tulla.