Parema rindkere valu 06.03.14 / Kopsuhaigused

Külastaja küsib:

Tere

Minul siis mure järgmine. Nimelt kaks nädalat tagasi (19.02.2014) sain teada et olen vasakpoolses kopsupõletikus. Algas see kõik köhast ja nohust. Enne diagnoosi olin köhinud ja nohus olnud kolm nädalat. Olin köha ja nohu vastu kõike juba proovinud, mitte miski ei aidanud enam. helistasin siis perearstile, et uurida mida veel võiks teha. Soovitati siis Sinuprey fortet võtta. Aga endiselt mitte miskit. Samal päeval kui võtsin ühendust perearstiga( helistasin hommikul) tekkis ka palavik 38,8. Terve nädalavahetus ravisin. Kasutasin Teravlud. Palaviku sain alla. Hommikul palaviku enam polnud, aga õhtuks oli taas 38,8 ja nii terve nädalavahetus. Esmaspäev ja teisipäev käisin veel tööl. Tööle läksin sellepõhjusel et hommikul palavik kadunud. Teisipäeva öhtu oli aga juba niipaha olla ,et köhimine ajas oksele. Siiis sai uuesti perearstiga ühendust võetud ja jäin haiguslehele. Järgmine päev käisin analüüseandmas( veri ja rõntgen). !9 veebruar arst helistas ja ütleski et olen kopsupõletikus. Nädal aega võtsin antibiootikume. Mainin ka ära põletikunäitajad olid väga suured. Nädala pärast olid juba analüüsid korras, arst jättis veel koju taastuma. Aga tekkis siis paremale poole rinna alla valu, mis on siia maani. mainisin ka seda valu arstile, tema arvas et see võib olla köhimisest. Kopsupõletik aga oli vasakul pool.
Köhast pole siiani lahti saanud. On küll parem, kui nädalaid tagasi. Parem pool annab siis just tunda kui tahan köhida või siis magades. Voodist on valus püsti tõusta, siis on valu ka kõige suurem. Perearst ei oskand ja midagi selle kohta õelda. Küsimus oleksi et mis võib see olla? Valu on teinud see pool juba üle nädala. Kui kaua võib köha ka kesta peale kopsupõletiku. Mainin ka ära vahel on ka kurgus tunda röga.
Mida saan teha et köha kaoks ära ja kas on vaja ka eriarsti juurde selle probleemiga minna?

Kõike head soovides

Arst vastas:

Hille Lill

dr Hille Lill

Pulmonoloog

TÜK Kopsukliinik

Liigutamise ja köhimise puhul esineb valu siis, kui on haaratud põletikust kas kopsukelme või on tegemist roietevahelise närvivaluga. Köha võib kesta peale põletikku ka üsna pikka aega, aga põletiku paranedes tavaliselt tema ägedus ja hoogude esinemise sagedus leevenduvad ja köhahood muutuvad harvemaks. Kopsupõletiku puhul esmasena kliinilised tunnused raviga paranevad ja veres põletikunäitajad taanduvad, küll aga radioloogiline leid võib püsida ja põletikulise infiltraadi resorbeerumine võtab kauem aega. Kui teie kaebused ei anna järele, siis võiksite kopsuarsti poole pöörduda, kes otsustab edasise ravi ja uuringute vajaduse.