Jätkuvad hingamishäired 21.08.01 / Kopsuhaigused

Külastaja küsib:

Hea dr. Hille Lill,

Suur tänu Teile kiire tagasiside eest ! Võimaluse korral pöörduksin Teie poole veel kord, kuna pidev haigutamine ja õhu ahminime jätkub ning on muutnud elurütmi ja normaalse töötegemise vägagi häirituks.

Küsisite, mis ajal ja millises olekus need probleemid enim tunda annavad. Magades on kõik parimas korras, haigutamine algab tavaliselt üsna pea pärast ärkamist, kestes kogu päeva.

Olen võtnud paaril õhtul 0,5 tabletti Xanaxit, mida perearst kirjutas ärevushäirete vastu, ent hingamishäiretele kergendust pole see ravim andnud. Ma ei ole kogu mainitud perioodi (kolm nädalat) ajal olnud püsivalt ärevil ega närviline, pigem on ärevus ajutine ja lühiajaline. Samuti ei ole mul mingeid kalduvusi depressioonile. Ometigi on haigutamine ja õhu ahmimine saatnud mind kõik need nädalad...

Kas peaksin veel mõne aja ootama, enne kui kuhugi mujale abi saama pöördun (kuhu Te soovitaksite ?) ?

Parimate soovidega,

Kristi D.

Arst vastas:

Hille Lill

dr Hille Lill

Pulmonoloog

TÜK Kopsukliinik

Soovitaksin siiski arsti juurde minna, kuna arstil on üsna oluline näha, kuidas te hingate ja haigutate. Kuna une ajal probleeme pole, siis soovitaksin võtta Xanaxit 2-3. korral päevasel ajal, et veenduda, kas temast on efekti.