kopsu glamüüdia 20.12.03 / Kopsuhaigused

Külastaja küsib:

Olen 17-aastane neiu ja mul on 6 nädalat olnud palavik(37-38).. Lisaks sellele oli mul hooti nohu ja köha. Tavalised vereproovid mingit põletikku ei näidanud, kopsud olid puhtad jne. keegi ei teadnud millest palavik. (perearst kirjutas 3ks päevaks Sumamedi ja nina-kõrva-kurgu arst nädalaks Agumetini- kuid need ei aidanud) Kuid nüüd tulid kopsu glamüüdia uuringute tulemused ja need olid positiivsed..
Mida see tähendab et mul on kopsu glamüüdia? Kust ma selle saada võisin/ kuidas teistele levib? Kuidas peaksin seda ravima?(sest oleks vaja kiiresti terveks saada.. teen aktiivselt sporti ja see on niigi mu hooajale paugu pannud) Ja kas peaks pöörduma kuhugi Tallinna arstide poole või piisab kohalikest? Kas ma peaksin mingitest tegevustest või millestki hoiduma et paranemist soodustada?

Arst vastas:

Hille Lill

dr Hille Lill

Pulmonoloog

TÜK Kopsukliinik

Kopsuklamüüdia on bakter, mis põhjustab hingamisteede põletikulisi haigusi: bronhiiti, kopsupõletikku, kurgupõletikku, ka keskkõrvapõletikku, ninakõrvalurgete põletikku. Igaüks võib haigestuda kopsuklamüüdia poolt põhjustatud eelpoolnimetetud haigustesse, sagedamini haigestuvad kooliealised lapsed. Levik toimub piisknakkuse teel nagu see toimub paljude teiste respiratoorsete haigestumiste puhul. Sumamed on küll ravim, mis toimib kopsuklamüüdiale. Kui kaebused püsivad, siis võiksite küll kopsuarsti poole pöörduda. Kui üldseisund lubab, siis mingist tegevusest loobuma ei pea.