kopsuturse 13.10.08 / Kopsuhaigused

Külastaja küsib:

minul tekkis pärast pimesoole operatsiooni narkoosist väljumisel kopsuturse. peale 3 päeva haiglas olemist lasti mind koju. Millised võivad olla võimalikud tüsistused? kas oleks vaja täiendavaid uuringuid? kui jah siis milliseid ja kus? hetkel on tekkinud kinnine köha ja ka väike palavik 37,5 . Väljahingamisel läheb parem kops alaosast kuumaks. Oskate mingit nõu anda mida ja kuidas ravida või mida üldse teha?

Arst vastas:

Hille Lill

dr Hille Lill

Pulmonoloog

TÜK Kopsukliinik

Kopsuturse tekkimise sagedasemad põhjused on südamehaigused( infarkt, südamepuudulikkus, kõrgvererõhutõbi, klapirike), mis viivad rõhu tõusuni kopsukapillaarides. Ka kiiresti tekkivad rütmihäired võivad põhjustada kopsuturset. Teiseks:mitmesugused mürgistused, aspiratsioon, kopsupõletik, mis viivad kopsualveoolide seina läbitavuse tõusule. Kolmandaks: maksa-neeru-soolehaigused, mille puhul tekib vereplasma valgukaotus. Ma ei tea, millest oli teie kopsuturse tingitud. Mingeid tüsistusi ei pruugi olla ega tulla. Kui köha püsib pikemat aega, siis tuleb minna arsti vastuvõtule, et selgitada kroonilise köha põhjus. Kopsu alaosa kuumustunnet ei oska selgitada.