seedimine 26.07.14 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere. Põhiline mure on seedimisega aga on ka muid kaebusi. Juba neli päeva tagasi lõi kõhu lahti ja tekkis selline raske tunne kõhus. Algul ei osanud midagi mõelda ja sai see õhtu veel palju grill lia süüa ja neli õlut kõrvale juua. Tavaliselt pole sellest midagi olnud ja nüüd oli juba teist korda neljast õlles suhteliselt tugev pohmell. Öösel hakkas aga kuidagi paha, nagu hingata oli ka raske. 4-5 aeg pidin mõnda aega aknast kohe värsket õhku hingama. Siiamaani on olnud ka vahepeal nagu oleks raske hingata või siis kiirendatud. Suu ka kuivab pidevalt. Kergelt nagu oleks iiveldus tunne ka, aga ei ole kordagi oksendanud. Algul tuli ainult vett nagu aga olen võtnud loperamiid (midagi sellist kõhu kinnisuse vastu) ja see lükkas ainult edasi seda. Kuna tulin eile soome siis mõtlesin küsida igaksjuhuks siit, kuna ei tea siin kuhugi pöörduda. Kas see võib veel üle minna? Võib see midagi muud olla kui tavaline toidumürgitus vms?

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Kahjuks on küsimus esitatud valel aadressil. Seedimisprobleemidega tegeleb gastroenteroloog (mao-soolearst).
Tervitades,
dr. Anu Ambos.