Karvakasv üle keha (hele) 14.07.14 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere, kas saab midagi teha kui üle keha on hele karvakasv. Algselt märkasin seda paar aasta tagasi kui mingi hetk pillide võtmise mõneks kuuks lõpetasin, kui varem oli keha sile (va siis jalad jms kohad) siis peale seda hakkasin märkama kuidas käsivarred, kõht, kannikad, rinnad, selg, õlad jms kattus heledate karvadega (lähedalt vaadates küll tumedad, kui ikkagi sellised udemed). Tookord kirjutas naistearst välja siis diane35 ja hetkel võtnud selle asemel juba cypretili. Hullemaks pole küll olukord vist läinud, kuid udemed püsivad. Mida saaks ette võtta ja kas see on normaalne? Kas epileerida? Kas asi võib hullemaks minna kui jälle pillid ära jätan?

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Tõenäoliselt on tegemist karvakasvuga, mis ei ole suguhormoonide kontrolli all ja seetõttu ei saa sellist karvakasvu ka hormoonpreparaatidega mõjutada.
Nn. udukarvastiku põhjused on ebaselged, tegemist võib olla päriliku eelsoodumusega. Mõju on ka ainevahetusel, udukarvastik rohkeneb näiteks olulise kaalulanguse korral. Otseselt ravida seda millegagi ei saa. Arvan, et pillide võtmise katkestamine asja halvemaks ei tee.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.