Temperatuur 35,2 02.04.11 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Esmalt tänan vastuse eest, mis oli mitte midagi ütlev! Olen küll 62, aga mitte nii seniilne, et ei oska oma kehatemperatuuri mõõta. Tehtud seda eluaeg, nii endal, kui lastel. Teistel pereliikmetel näitab normi ja minul kraadiklaas streigib.
Paar kuud tagasi tehti mulle holteruuring südamerütmi häiretele ja ka koormustest, mille vastused ei näidanud südamepoolset viga. Suhkur on ka veenist pidevalt korras olnud.
Kilpnäärme peale tuli mul mõte, et kõik kaebused viitavad sinna kanti--kaalutõus, uimasus, külmatunne, naha ja limaskestade kuivus, hall jume ja tihti näo turse ja madal kehatemperatuur. Täna hommikul ikka jälle 35,4, mitmekordse mõõtmise tulemusena ja pereliikmete juuresolekul.

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Tuleb välja, et Teie perearst on suhtunud Teie kaebustesse väga tähelepanelikult ja Teid põhjalikult uurinud. See on tore, kui süda terve!
Kilpnäärmega on aga kõik tegelikult väga lihtne. Kui hormoonanalüüs on korras ja alatalitlust ei näita, siis Teil alatalitlust ka ei ole. Kehatemperatuur võib sealjuures olla milline tahes. Kui hormoonanalüüsides on alatalitlus, siis ongi tegemist kilpnäärme alatalitlusega, isegi kui Teil mingeid vaevusi ei peaks olema. Sel juhul tuleb alustada asendusravi sünteetilise kilpnäärmehormooniga. Teie sõnul on Teil kilpnäärme hormoonanalüüs ka tehtud ja vastused teada. Nendest tulebki lähtuda. Kui vastused on normi piirides, pole kilpnäärmel Teie vaevustes mingit rolli ja põhjuseid tuleb otsida mujalt.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.